Dieta bez glutenu nie jest dobrowolną dietą dla każdego. Oprócz zaprzestania zjadania potrwa posiadających gluten więc między innymi: pszenżyto, orkisz i jęczmień należy również wyeliminować te produkty, w jakich gluten jest ukryty. Dietę eliminująca gluten stosują osoby z alergią pokarmową na gluten oraz chorzy na celiakię. Wszyscy chorzy na celiakie, dietę powinni uwzględniać do końca życia. Alergia a być może ustąpić zatem stosowanie diety nie będzie już koniecznością.

Stosując dietę bez glutenu dozwolone są produkty zawierające mąkę kukurydzaną, ryżowa, gryczaną.

Właśnie te rośliny nie posiadają bowiem glutenu. Stosując dietę bez glutenu musisz skrupulatnie czytać skład produktów. Sporo z nich w sobie ma ukryty gluten. Najczęściej gluten kryje się w rybach z puszki, wędlinach, daniach gotowych, zupach i sosach w formie proszu.

Gluten jest również w bakaliach.

Kryje się tam, gdyż niektóre owoce przy suszeniu są sypane mąką. dokładnie należy się także przyjrzeć płatkom śniadaniowym. Będąc na diecie bez glutenu warto wybierać te z logotypem przekreślonego kłosa. W taki mwypadku pewność, że produkt nie zawiera glutenu. Jeżeli interesuje Cię alkohol to trunki czyste nie mają w sobie glutenu. Mikroskopijne ilości glutenu mogą znajdywać się w wódkach kolorowych, "żubrówce" a także "żołądkowej gorzkiej". Ilość ta przecież jest niegroźna, kiedy potrzebna jest dieta eliminująca gluten. Unikać należy jednak piwa. Posiada ono słód jęczmienny no a w nim ukryty jest niestety gluten. Dieta bezglutenowa stosowana dłuższy okres może prowadzić do niedoborów niektórych. wartości pokarmowych, zatem dietę powinieneś skonsultować ze specjalistą.
.
Śledź nas na FB: wo kaufen sie anabolika auf kraft

Zobacz:
Te środki pomagają pozbycie się nadmiaru kilogramów bardzo szybko