Każdego miesiąca, w jakiejkolwiek minucie a nawet sekundzie na świecie są realizowane miliony różnego typu przelewów. Najpopularniejszym ich typem jest przelew wynagrodzenia za wykonywaną pracę, ale jest to tylko wierzchołek góry lodowej, bo powodów do przelania między kontami przeróżnych kwot pieniędzy może być ściśle mówiąc wiele. Transfery to także nierozłączna część jednego z typów kont - osobistych. Jest fundamentalnym kontem jakie może posiadać każda postać fizyczna bezsprzecznie pełnoletnia. Zezwala ono na zapłacenie za zakupy bez potrzeby pójścia do bankomatu, wystarczy podać sprzedawcy kartę oraz następnie wpisać kod PIN, oraz za zakupy mamy już zapłacone a jako dowód dostajemy rachunek. Założenie takiego konta trwa kilkanaście minut oraz jest banalnie proste, adekwatnie to większość połączonych z tym formalności wypełnia za nas zatrudniony banku, my na ogół sprawdzamy czy dane są wpisane porządnie, oraz podpisujemy umowę.

Po otrzymaniu karty do bankomatu i kodu PIN możemy w każdym miejscu oznakowanym kartą zapłacić za zakupy, paliwo lub usługi przeróżnego typu jak przykładowo w salonie kosmetycznym. Wybitnie istotne jest by zapisać sobie przykładowo w telefonie numer do odpowiedniego działu banku pod którym jesteśmy w stanie zablokować szansę wykorzystywania z karty do bankomatu.

Jest to niezbędne w razie stwierdzenia przez nas kradzieży, zezwoli to na zabezpieczeniu naszych środków finansowych chwilowo znajdujących się na koncie oraz zezwoli namierzyć złodzieja, kiedy będzie próbował z niej korzystać..