Obecnie możemy mówić w Polsce o początkującej tendencji na prawidłowy tryb prowadzenia się. W parkach, alejkach i na wałach nadrzecznych możemy spotkać wzrastającą liczbę ludzi biegających. Zwiększa się liczba sklepów oferujących produkty dla ludzi chcących zainwestować w zdrowe odżywianie. zdrowe odżywianie i zrzucanie wagi to tematy, o których coraz częściej się rozmawia, i do których realizacji zmierza rosnąca ilość osób. Zwiększa się ilość osób uprawiających czynnie sport a siłownie, baseny i kluby fitness przechodzą czas oblężenia.

Aby wyzbyć się wagi i polepszenia swojego wyglądu oprócz zajęć na siłowni, zazwyczaj udajemy się także po różnego rodzaju środki wspomagające spalanie tkanki tłuszczowej. Prawidłowy tryb życia polegający na odpowiednim jedzeniu i aktywności sportowej to nie jedyne oznaki wyżej wymienionego nurtu. Oprócz obleganych siłowni, i zieleńców, również markety z odzieżą sportową osiągają rekordowe utargi.

Nabywane są {różnorakiego|wszelkiego{ rodzaju buty, ubrania, czy gadżety przydatne do trenowania ulubionego przez nas rodzaju sportu. Z półek znikają krokomierze, butelki sportowe i odzież termoaktywna.

Miliony pobrań zanotowała popularna aplikacja na telefon komórkowy o nazwie Endommondo.

Warto wspomnieć także o rosnącym wzięciu na usługi trenerów personalnych, którzy pomagają w ułożeniu odpowiedniej diety i koncepcji treningowej personalnie dopasowanych do wymagań każdego z osobna.

Nieprzypadkowo wielką karierę w obecnych czasach zrobiły znane z sieci Anna Lewandowska i Ewa Chodakowska, które dzielą się z innymi ludźmi własnymi programami treningowymi i przepisami na zdrowe odżywianie. Trafiły one na okres, w którym można dostrzec rosnące zainteresowanie człowieka własnym wyglądem i tym co jedzą. Jest to mechanizm zauważalny od kilku lat i nasilający się z roku na rok. Dzięki temu w przyszłości mieszkańcy naszego państwa powinni mniej narzekać na stan organizmu. Jeśli obecny trend się nie załamie to za kilka lat możemy zaliczać się do jednych z najzdrowszych narodów na świecie..