Notebook składa się z klawiatury i ekranu, i tak zwanej dotykowej myszki, która to jednak nie ma nic wspólnego z sztampową myszą komputerową. Wolno jednak podłączyć oraz taką do portu w urządzeniu i powinna ona zadziałać. Co do samej klawiatury to należałoby tutaj nadmienić, że klawisze do laptopa są bardzo delikatne i wobec tego należy się z nimi obchodzić ostrożnie. Jeżeli niemniej jednak już przydarzy się defekt zazwyczaj zaleca się ingerencję osobistą bo całe przedsięwzięcie nie potrzebuje nadzwyczajnych zręczności. Jeśli uszkodzeniu uległ jeden, czy też parę klawiszy należałoby spróbować je wymienić. Koszt będzie tutaj niższy, aniżeli gdybyśmy musieli kupić oryginalną klawiaturę. Trzeba tu jednakże uwzględnić miarodajną zależność. Kupując jeden, lub dwa klawisze wybitnie istotne jest to, ażeby po taki komponent wybrać się osobiście oraz sprawić przyciski. Są one dosyć łamliwe oraz podczas transportu kurierskiego, jeśli nie będą adekwatnie zabezpieczone mogą ulec uszkodzeniu. To co niemniej jednak bardziej ważne, to fakt, że kupując pojedyncze klawisze do laptopa, za sam towar zapłacimy mniej, niż za jego przesłanie. Jest to reprezentatywny paradoks, od którego w przypadku przesyłki kurierskiej nie da się uciec. Warto zatem spowodować, czy nie ma się jakiejś starej klawiatury, skąd można by taki klawisz oddzielić. Jest jeszcze kwestia należytego dopasowania.

Są różnorodne zawiasy i różnorodne uchwyty pod klawisz oraz przed wymianą (czy tym bardzie zakupem) należy od początku do końca spowodować całe rozwiązanie.

W dodatku przed wymianą większej ilości klawiszy, trzeba w jakiś sposób móc się zasugerować (np. robiąc wcześniej zdjęcie), jaki to był układ tychże klawiszy przed demontażem, tak ażeby potem odpowiednio je przyporządkować..